Další cesta bez plánu

První větší cesta s dětmi nám změnila pohled na cestování. Ukázala nám blízká i vzdálená místa z naprosto nové perspektivy, donutila nás přemýšlet jinak a potvrdila, co má pro naše životy opravdovou hodnotu. Nyní, pár měsíců poté, se proto vydáváme na cestu další.

Podnikám v oboru, který mě nedrží na jednom místě, po menších přípravách týmu i zákazníků proto mohu fungovat on-line. Manželka je na rodičovské “dovolené” a jako mámě na plný úvazek jí v cestování s dětmi také nic nebrání. Práci si tak vezeme oba s sebou.

Oba kluci mají lékařskou prohlídku čerstvě za sebou a s paní doktorkou jsme v případě potřeby domluveni na jasném postupu. Rodina, kamarádi i my sami jsme na odloučení připraveni a zcela základní podmínky pro absolvování další cesty tak máme splněny.

A kam vlastně vyrážíme? Na tuto otázku neznáme odpověď ani my. Ačkoliv máme potvrzené první ubytování, je to v tuto chvíli to jediné, co víme. Míst, která bychom rádi navštívili, je nespočet, protože však nevíme, jaká bude situace především v souvislosti s pandemií Covid-19, neplánujeme nic dopředu. Na cestách můžeme být několik měsíců, ale také jen několik málo dní či týdnů.

První čtrnáctidenní zastávka bude v Rakouských Alpách, kde bychom rádi navštívili hned několik krásných míst. Cestu, konkrétní výlety, ubytování, tipy na aktivity, radosti i starosti budeme sdílet na Instagramu, Facebooku i zde, na našem blogu.

A psát budeme mnohem více. Poradíme, jak se na takovou cestu sbalit a v dalších týdnech ověříme, jak se naše výbava osvědčila. Pomůžeme se zorientovat v hromadě možností cestovního pojištění pro celou rodinu, jak se vypořádat s plnou mocí pro osoby, které mohou vyřešit nezbytnosti, s přípravou auta na zimní i letní sezónu zároveň, s možnostmi hledání vhodného ubytování či třeba o tom, jak se nezbláznit z práce na dálku a najít rovnováhu mezi pracovním a osobním životem na cestách.

Reakce okolí na jednu z našich posledních cest v době celosvětové pandemie nám ukázaly, že pro spoustu rodin je cestování z nejrůznějších důvodů nepředstavitelné. Touto cestou chceme vedle plnění vlastních snů dokázat něco mnohem víc. Chceme ukázat, že cestování s dětmi představiltené je. A může být i brnkačka.

Vyrážíme v neděli 12.9, buď u toho s námi a přidej odběr na jednom z našich kanálů.

Jsme rádi za Vaši podporu!