Do Štýrska s dětmi? Dětský kopec Hopsiland určitě nevynechejte!

Dětský park Hopsiland stojí na úplném vrcholu kopce Planai a při cestování s dětmi jej nesmíte vynechat. Čeká na ně totiž doslova kopec zábavy.

Lokalita Schladming, Rakousko
Vhodné pro kočárky Ano
Naše hodnocení

Ať už jste s dětmi v Rakouském Štýrsku nebo se zde chystáte, výlet na vrchol hory Planai si určitě naplánujte. Pro vaše děti je totiž připraven doslova kopec zábavy.

Vyškrábat se na vrchol můžete po různých tratích pěšky, s dětmi to ale bude jen pro opravdové horaly. Pokud si tedy chcete nechat síly na spoustu dětských atrakcí, využíjte lanovku Planai.

Cena za výstup i sestup pro jednu osobu vychází na 22 EUR, děti do 6 let mají jízdné zdarma. Parkovat je možné bez poplatku přímo u spodní stanici lanovky v parkovacím domě. Z něj se dostanete výtahem přímo k nástupní hale.

Během 12 minut vás moderní kabinová lanovka vyveze téměř 3.7 kilometrů daleko s převýšením přes 1 100 metrů. Nejnovější generace této lanovky dokáže pojmout až 10 lidí na kabinku a jejich panoramatické zasklení dělá z jízdy opravdový zážitek.

Okružní stezka Hopsiland začíná jen pár metrů od horní stanice lanovky. Na první půlce stezky stojí několik dřevěných atrakcí, do kterých děti vloží dřevěnou kuličku, která se se mezi nejrůznějšími překážkami dokutálí až na její konec. Tuto kuličku koupíte za 2 EUR v automatu nad první překážkou. Pokud nemáte drobné, nevadí, hned vedle stojí automat, který vám rozmění. Na začátku trasy je také restaurace s velkou terasou a dalšími atrakcemi pro děti, tak se tu nezapomeňte zastavit a vychutnat si nádherné výhledy, zatímco si děti budou užívat na hřišti.

Druhá půlka stezky je převážně o různých průlezkách, skluzavkách i jiných atrakcích, které prozradit nechceme, ale na které se můžete rozhodně těšit. Celý okruh je dlouhý kolem 1.5 kilometru, času zde ale strávíte opravdu hodně.

Trasu projedete bez větších obtíží s kočárkem a pokud by vám docházely síly, můžete využít jednu z dalších atrakcí, lanovku Hopsiland Express, která vás z nejnižší části stezky vyveze zpět nahoru.

My jsme byli z Hopsilandu opravdu nadšení a věříme, že vy budete také. 

Hopsiland se nachází na vrcholu kopce Planai v nadmořské výšce kolem 1 800 m n.m. Vyšplhat na něj můžete po různých stezkách i pěšky, s dětmi však určitě využijte moderní lanovku, která vás vyveze z městečka Schladming až na vrchol.

Parkovat můžete zdarma přímo u spodní stanice lanovky v několikapatrovém parkovacím domě. V domě se nachází výtah, který vás sveze přímo k nástupní hale v prvním patře.

V první části stezky se nachází restaurace s velkou terasou a atrakcemi pro děti, kde se můžete zastavit a vychutnat si mimo jídla či nějakého drinku i nádherné výhledy. Spousta restaurací je také dole v městečku Schladming u spodní stanice lanovky.

Lanovka

Dospělí
EUR
Děti
EUR
Výstup a sestup   22.0   12.0
Pouze výstup nebo sestup   16.5   9

Hopsiland

Stezka s atrakcemi jsou zcela zdarma, pro některé atrakce potřebujete pouze dřevěnou kuličku, kterou můžete zakoupit v automatu u první z těchto atrakcí za cenu 2 EUR.

Aktuální ceník najdete na stránkách planai.at