Menorca, Baleárské ostrovy – za majákem Far de Favàritx (2)

Lokalita Menorca
Délka trasy km
Převýšení 30 m
Náročnost
Vhodné pro kočárky Ano
Naše hodnocení

Maják Far de Favàritx je jedním z šesti majáků ostrova a je vůbec první betonovou stavbou Menorcy. Leží na východní straně ostrova a ročně jej navštíví tisíce turistů. Nám se líbil natolik, že jsme se zde vydali dvakrát.

Neplacené parkoviště Aparcamiento Favaritx stojí necelé tři kilometry od pobřeží a nabízí tak ideální výchozí bod pro krátkou procházku. Celá trasa vede po nové asfaltové silnici a výlet je tak naprosto dostupný i pro rodiny s kočárkem. Pokud si však chcete užít dechberoucí výhledy z míst, kočárkem nepřístupných, nezapomeňte nosítko.

Klikatá silnice až k pobřeží je mimo sezónu otevřená i pro automobily a pokud by vás tak tlačil čas nebo bolely nožičky, můžete zaparkovat jen pár desítek metrů od majáku. V sezóně můžete využít veřejnou dopravu.

Po cestě můžete odbočit k několika vyhlídkám, které vám nabídnout úžasné výhledy na pobřeží Středozemního moře a členitou krajinu Cap de Favàritx, kde je k vidění i mnoho endemických rostlin.

Pokud máte čas, můžete si jej zpříjemnit procházkou k nedaleké pláži Cala Presili a užít si tak jedinečnou a klidnou koupačku.

Vedle majáku je vyhlídka Mirador de Favàritx, která zcela jistě stojí za pár desítek méně pohodlných kroků po skalní stezce. My jsme se kochali pouze okolím, pokud však máte zájem, můžete si domluvit prohlídku majáku na telefonním čísle +34 971 36 30 66.

Parkovat je možné 2 kilometry od majáku nebo až přímo u něj. Obě parkoviště jsou zdarma.