Skrz pohádkovou soutěsku Vintgar

Lokalita Slovinsko
Délka trasy 5.6 km
Převýšení 298 m
Náročnost
Vhodné pro kočárky Ne
Naše hodnocení

Jen pár kilometrů od Bledského jezera protéká řeka Radovna soutěskou Vintgar. Ta leží na území Triglavského národního parku, je dlouhá 1.6 kilometrů a v nejhlubších místech měří až 250 metrů. Objevena byla zcela náhodou v roce 1891 při výpravě zdejšího starosty, dnes však patří mezi jedno z největších lákadel Slovinska.

Po cestě po dřevěných chodníčcích a lávkách uvidíte divoké peřeje řeky Radovny i několik krásných lagun, na konci Vás pak čeká 16 metrů vysoký vodopád.

Zpáteční cesta může být díky několika variantám různou délku a náročnost. My Vám doporučujeme jednu z nich, která Vás provede kolem kostela Sv. Katariny, několika pastvinami, kde potkáte krávy, ovce, koně i oslíka, a neminete ani nádhernou vyhlídku Točku. 

Průchod soutěskou je zcela bezpečný a je proto vhodný vhodný i pro rodiny s malými dětmi, kočárek však nechte určitě doma.

Parkovat můžete přímo u vstupu do soutěsky nebo na druhém břehu řeky Radovny asi jeden kilometr chůze od vstupu.  Parkování je zpoplatněno částkou 5 Eur bez ohledu na to, kolik času zde strávíte.

Občerstvit se můžete hned na začátku stezky vedle parkoviště v hotelové restauraci, na konci stezky v menším bufetu vedle největšího vodopádu a při zpáteční cestě potkáte další hospůdku s velkou zahrádkou a dětským hřištěm, hned vedle kostela Sv. Katariny.

Cena
EUR
Dospělí   10
Děti od 6 do 15 let   3
Děti do 6 let   1

 

Doporučená trasa

Stáhnout GPX