Skrz soutěsku Donnersbachklamm

Naučná stezka Donnersbachklamm je přírodní památka schovaná v malé vesničce Irdning-Donnersbachtal. Se spoustou zajímavých informací Vás provede roklinou Rottenmanner a Wölzer Tauern.

Lokalita Schladming, Rakousko
Délka trasy 4.8 km
Převýšení 197 m
Náročnost
Vhodné pro kočárky Ne
Naše hodnocení

Naučná stezka Donnersbachklamm je přírodní památka schovaná v malé vesničce Irdning-Donnersbachtal a provede vás roklinou Rottenmanner a Wölzer Tauern.

Auto můžete zaparkovat na začátku značené trasy, vedle hotelu Gasthof Leitner, kde je vyhrazeno několik parkovacích míst pro návštěvníky Donnersbachklamm. Nasaďte batohy a můžete vyrazit podél hlavní cesty směrem na jih. Stezka je po celé trase značená, a tak se určitě neztratíte.

Po prvním kilometru chůze objevíte schody se značkou Donnersbachklamm, odtud budete pokračovat po nezpevněné, přírodní stezce, která vás provede podél potoka k chatě dřevorubce, kde najdete spoustu zajímavých informací.

Projdete se po několika dřevěných lávkách, můstku, prudkých schodkách i skrz temný skalní průchod a poznáte rozmanitou přírodu zakončenou nádhernými vodopády. Po několika kilometrech vystoupáte z rokliny zpět k hlavní silnici, kterou překřížíte a vystoupáte po šotolinové lesní stezce vysoko nad vesničku. Ta vás s krásnými výhledy dovede zpět k autu.

Celá trasa má kolem 7 kilometrů a není náročná, kočárek však nechte určitě doma.

Parkovat můžete přímo na začátku značené trasy, vedle hotelu Gasthof Leitner, kde je vyhrazeno několik parkovacích míst pro návštěvníky Donnersbachklamm.

Doporučená trasa

Stáhnout GPX