Slovinský poklad – jezero Bled

Lokalita Slovinsko
Vhodné pro kočárky Ano
Naše hodnocení

Jezero Bled je ráj pro všechny turistické nadšence a patří mezi nejfotografovanější místa ve Slovinsku.

Ve středu jezera se nachází Bledský ostrov, na který se můžete dopravit ikonickou loďkou „pletna“, nebo výletní lodí, která vyjíždí v každou celou hodinu pod hotelem Park. Pokud byste chtěli zažít více dobrodružství, můžete si půjčit veslici a vypravit se na tento ostrůvek sami. Můžete zde obdivovat kostel nebo samostatně stojící zvonici.

My jsme zvolili procházku kolem tohoto krásného jezera po stezce, která má asi 6 km. Cesta je vhodná pro rodiny s dětmi, které jistě uvítají možnost vzít si kočárek s sebou. Cestou potkáte mnoho místních rybářů, narazíte na pár občerstvení a pokocháte se romantickými pohledy na jezero a hory kolem.

Jezero má blahodárné účinky díky termálním pramenům. V letních měsících si můžete užít pořádnou koupačku v jezeře pod hradní skálou v Grajsko koupališče s tobogány a dětským hřištěm. Můžete také navštívit wellness centrum Živa a nebo si užít koupání v přírodě u Kempu Bled.

Mezi další místní skvosty patří Bledký hrad, který se pyšní různými expozicemi nebo třeba vinným sklepem či mincovnou.

Pokud chcete mít jezero Bled jako na dlani, rozhodně se vydejte na vyhlídku Mala osojnica a užijte si krásy tohoto národního pokladu.