Návštěva historického městečka Hallstatt

Historické město Hallstatt patří mezi nejkrásnější místa v Rakousku. Okouzlí vás nejenom překrásným jezerem a tradičními domečky, ale také vyhlídkou na Solné hoře, solnými doly či známou kostnicí.

Lokalita Štýrsko, Rakousko
Vhodné pro kočárky Ano
Naše hodnocení

Historické město Hallstatt patří mezi nejkrásnější místa v Rakousku, které patří do kulturního dědictví UNESCO. Když zde přijedete, určitě si všimnete omezeného parkování. Dokonce i domy jsou stavěné přímo nad hladinou jezera, kvůli nedostatku místa.

My jsme navštívili pouze krásné historické centrum, které se nese v duchu středověku. Podél uliček jsou stánky, kde si můžete zakoupit různé pochutiny a suvenýry.

Mezi další oblíbené atrakce patří lanovka (vychází na 18 eur), která vás vyveze k nejstarším solným komorám na světě. V 18 století zde místní obyvatelé nalezli tělo muže, který byl díky soli zachovalý. Bohužel ho lidé pohřbili mezi ostatní mrtvé, tudíž nemohl být nějak důkladně ohledán, ale pro solný důl se stal ikonickým, a proto ho pojmenovali jako „muž v soli“ neboli Hallstatt a Mann im Salz. Z tohoto místa se později stalo archeologické naleziště, kde bylo objeveno více jak 1500 hrobů.

Rozhodně stojí za to navštívit místní kostnici, kde se nachází více jak 1200 lebek, které jsou různě zdobené. Zbytky těl jsou pečlivě tříděny podle rodinné příslušnosti. Tento proces byl vykonáván z důvodu nedostatku místa pro uchovávání dalších, nových těl.

Tohle město má své kouzlo za každého ročního období.

Parkování je možné v garáži (P1) či velkokapacitním parkovišti (P2). Jejich aktuální obsazenost je zobrazena na informačních cedulích u hlavní silnice. Parkování je zpoplatněno s cenou od 6 EUR za 2 hodiny.

Na výběr máte ze spousty stánků, restaurací i kaváren.