Gran Canaria, Kanárské ostrovy – s větrem o závod (8)

Turisticky frekventovaná místa jsou na Gran Canarii, stejně jako kdekoliv jinde na světě, obývána obchodníky, kteří chtějí prodat právě jejich zájezd. Překvapilo nás, že i přes dobu pandemie nás takových obchodníku oslovilo hned několik. A vybírat bylo z čeho.

Procházeli jsme při pomalu sestupujícím sluníčku v Maspalomas, kam jsme chodívali velmi často nejen na přírodní úkaz písečných dun, ale také na nejlepší zmrzlinu. Speciální zmrzlinárna Soul Penguin Ice Cream Pastry, která leží přímo na pobřeží Maspalomas nedaleko hlavní pláže, nabízí desítky různých příchutí. Ačkoliv zde stojí menší zmrzlina kolem 2,5 EUR, nejde odolat. Hned u pobřeží za zmrzlinárnou jsme objevili kouzelné místečko, které nabízelo výhledy na oceán i na vedlejší ostrov Tenerife. A tam jsme si mohli zmrzlinu náležitě vychutnat!

Všichni jsme mlsali, když k nám přišel razantní sebejistý obchodník a ve Španělštině spustil svůj prodejní monolog. Když se mi podařilo jej asi po čtyřech minutách zastavit s informací, že mluvíme pouze anglicky, ještě chvíli trvalo, než jazyk přepnul. Prohlédl si mě ze všech stran, porovnal jeho barvu kůže s tou mojí a s úsměvem na tváři mě prohlásil za španěla, protože vypadám stejně jako on. A nic jiného mi nevěří. Přestože občanský průkaz vystavený v České republice vtipnou konverzaci rychle posunul dál, byli jsme z celé situace natolik pobaveni, že obchodník Vincent s námi již žádnou práci neměl. Za pár minut jsme měli lístky na celodenní výlet katamaránem v batohu.

Sobotní výlet startoval v přístavu Puerto Rico a když jsme na místo kolem deváté ranní dorazili, byli jsme šokováni. Kolem nás stálo kolem třiceti mladých ne-rodičů, kteří se na první pohled těšili na pořádnou párty. A ačkoliv jsme pro každou špatnost a především Kristýna by bez dětí byla pravděpodobně v kotli této párty, měli jsme s sebou děti a na takový výlet se proto dívali poněkud skepticky. A úplně zbytečně.

Personál byl velmi ochotný a pomohl nám s naložením kluků i kočárku. Ihned po vyplutí nám, jako jedním z prvních výletníků, nabídl nealkoholické i alkoholické nápoje. Zdarma. Výlet byl komentovaný ve dvou jazycích, španělštině a angličtině, a po celou dobu loď provázela příjemná tématická hudba.

Katamarán neplul zdaleka sám. Táhli jsme za sebou motorový člun, vodní skůtr i nafukovací banán. Všechny tyto atrakce bylo možné po celou dobu výletu využít za velmi rozumné peníze. Na atrakce se přecházelo přeskokem do motorového člunu, loď vůbec nezastavovala. Už to byl pro nás zcela nevšední zážitek, a čekalo nás mnohem více.

Po necelých dvou hodinách plavby loď přibrzdila a poblíž nás se vynořil velký žralok Kladivoun obecný. Během pár dalších minut se přidali delfíni, kteří skákali na všechny strany kolem lodi. Po další hodině plavby jsme zakotvili nedaleko pobřeží národního parku Tamadaba, kde jsme měli možnost naskákat do nekonečného oceánu přímo z paluby katamaránu a využít další vodní atrakce. Oceán zde byl studený, ve vodě jsme ale i s Šimonkem strávili téměř hodinu. Přímo na palubě lodi byl podáván oběd, grilované maso s pečenými brambory a zeleninou a jako zákusek svěží meloun. Když jsme domlsali, čekala nás pomalá plavba kolem nádherných pláží a útesů, které nejsou z pevniny často vůbec přístupné. Do přístavu Puerto Rico jsme se vrátili kolem čtyř hodin odpoledne, příjemně unavení a plní zážitků.

Výlet včetně konzumace nápojů, obědu a vybraných vodních atrakcí za 60 EUR pro dospělou osobu nám nabídl velký zážitkový den, na který budeme vzpomínat celý život.