Gran Canaria, Kanárské ostrovy – aktivity nejen pro děti (7)

Zábavní activity park Angry Birds

Tento ráj pro děti se nachází v Mogánu na jihu ostrova. A my jsme ho navštívili hned dvakrát, protože takový skvost mezi dětskými hřišti se jen tak nevidí. Je dobré si vstupenky rezervovat online, aspoň budete mít jistotu, že na vás a vaše dítko zbyde místečko, protože kapacita je omezená a většinu času to tam praská ve švech.

Ceník

DospělýDítě 5-13 letDítě 3-4 rokyDítě do 3 let
12 eur16 eur8 eurzdarma 

V tomto parku se nachází několik průlezek, které jsou bezpečné i pro menší děti, dále například “žíněnkovou arénu” s trampolínami, dráha formule 1 či vodní hřiště a mnohem víc. V areálu si můžete zakoupit občerstvení, na které při vstupu dostanete slevu v rámci vstupenky. Nechceme vám odkrývat moc z toho úžasného místa, ale můžeme vás ujistit, že se máte na co těšit!

Aktuální informace a ceny najdete na https://www.activityparkcanarias.com/

Cocodrilo park

Tento park není pouze domovem krokodýlů, ale nachází se zde spoustu jiných živočichů. V této zoo žije více než 300 nilských krokodýlů, hadi, papoušci, tygr nebo třeba lamy. K těm se zrovna váže vtipná historka. Martin si jednu lamu fotil a šel kousek dál, aby vyfotil i jiná zvířata. Když se rozhodnul, že se posune k další voliéře, dotyčná lama mu plivla přímo do tváře. Myslím, že na tuto událost budeme ještě dlouho s úsměvem na rtech vzpomínat.

Park je čistý a hezky udržovaný, všude se dostanete s kočárkem. Není ani moc časově náročný, v klidu si také můžete vychutnat oběd či nějakou svačinu s místní kantýny. Pokud nemáte k dispozici auto, z Maspalomas se zde dostanete autobusem v neděli, čtvrtek a úterý, dokonce bezplatně.

Ceník

DospělíDěti (od 3 let)
9,90 eur6,90 eur

Akruální informace a ceny naleznete na http://www.cocodriloparkzoo.com/

Camel Safari Park

Tento park se nachází v přírodní rezervaci Fataga a kromě velbloudů zde narazíte na jedinečné palmové oázy a různé druhy tropických rostlin. Můžete zde absolvovat jízdu na velbloudovi s jídlem nebo bez, nebo nakrmit zvířata, která se v parku chovají. Po celém areálu můžete jezdit s kočárkem. Pokud používáte nosítko a chcete jezdit na dvouhrbém příteli, vřele doporučujeme. Všechno se dá zvládnout, i když to nahoře pěkně hází, kluci si jízdu užili (v té době měl Šimon 2,5 roku a Tobiáš 7 měsíců). Pro nás byla jízda na velbloudovi nezapomenutelná. Tak kdo ještě nejel, vzhůru na hrb!

Více informací naleznete na https://camelsafarigrancanaria.com/

Atrakce a další

Na Gran Canaria můžete vyzkoušet různé vodní atrakce, které nabízejí snad na každé pláži.

My osobně jsme absolvovali jízdu na vodním skútru, což se klukům fakt moc líbílo. Mezi další oblíbené atrakce patří například skákací hrady na vodě, různé výlety lodí a další různorodé vodní sporty.