Dobrodružná cesta kolem vodopádů Reisachwaserfall k jezeru Riesachsee

Rozpumpujte krev na dobrodružné cestě kolem vodopádů Reisachwaserfall, spatřete hned několik lagun a vydechněte u nádherného jezera Riesachsee.

Lokalita Schladming, Rakousko
Délka trasy 6.5 km
Převýšení 302 m
Náročnost
Vhodné pro kočárky Omezeně
Naše hodnocení

Jelikož nedokážeme celý den jen tak sedět a nic nedělat (s dětmi to ani moc nejde), rozhodli jsme se odpoledne navštívit jedny z mnoha vodopádů v Rakousku. Vzali jsme si svačinu, pití, nosítka pro děti a vyrazili jsme autem. Od našeho pronajatého domu je to asi 45 minut jízdy, a tak si na cestu pouštíme naše oblíbené písničky.

Skoro u cíle se dá parkovat zadarmo, avšak stále je to ještě daleko, takže jsme zvolili parkoviště přímo dole pod vodopády u restaurace Gasthof Zum Riesachfall. Za parkování jsme zaplatili 6€.

Pro některé rodiče se může tento výlet jevit jako nevhodný pro děti. Především malé děti. K vodopádům totiž vedou poměrně strmé a vysoké schody. Záleží čistě na vás, na co si vy nebo vaše dítě troufne. Za nás to bylo v pohodě, protože jsme obě děti měli skoro celou cestu v nosítkách. Starší syn asi třetinu ušel sám, dokonce ho bavilo šplhat po těch vysokých schodech. Tady je důležité brát zřetel na vaše dítě, protože vy ho znáte nejlépe, a víte, kam si s ním můžete dovolit jít. Trasou podél vodopádu k jezeru s kočárkem nedojdete, můžete však zvolit delší trasu po šotolinové cestě, po které můžete vyšplhat k jezeru i s kočárkem.

Jsou dvě varianty cesty- kratší nebo delší. Pokud máte malé dítě, je vhodné zvolit kratší trasu. Je tu i další možnost, a to navštívit jezero Reisachsee s kočárkem, ovšem cesta vede jinudy, takže minete všechny vodopády.  U jezera se také nachází restaurace, takže nemusíte mít strach o prázdné žaludky. Pro ty největší milovníky turistiky cesta pokračuje dál až do hor k chatě Preintalerhütte, a nebo se můžete vrátit k parkovišti, kde budete přibližně za 30 minut.

Pro fanoušky přírody, turistiky a vodopádů je to ráj na zemi!

Parkovat můžete na jednom z osmi parkovišť určených pro návštěvníky Riesachsee. Pár kilometrů před cílem stojí maličká dřevěná budka podobná mýtné bránu. Zde zastavte a zakupte parkovací lístek za cenu 6 Eur.

Přímo u hlavního parkoviště je velká restaurace s dětským hřištěm, kde se můžete občerstvit ještě před výstupem k jezeru, nebo po něm. Nahoře u jezera najdete restauraci další.