Gran Canaria, Kanárské ostrovy – za delfíny do Palmitos parku (5)

Palmitos park je téměř dvaceti hektarovou zoologickou a botanickou zahradou a leží ve vnitrozemí asi patnáct kilometrů severně od Maspalomas. Nabízí kontakt s divokou přírodou a řadu nestandardních show, které stojí zato vidět.

Do Palmitos parku jsme vyrazili z Puerto Rico ráno kolem deváté. Navigace nás vedla po hezké zpevněné silnici, která končila u velkokapacitního parkoviště přímo u parku. Vstupní brána nás z parkoviště nasměrovala k pokladnám, kde jsme předložili mobilních telefony s online vstupenkami, které jsme zakoupili s desetiprocentní slevou online. Obdrželi jsme mapu parku a mohli vyrazit.

Stezky v parku jsou výborně označeny a již u vchodu vám doporučují trasu, která vás provede napříč celým parkem. Tu jsme zvolili i my. Stezka nás vedla množstvím nádherných expozit nabízející jedinečné setkání s exotickými druhy zvířat i rostlin, abychom vás však motivovali k osobní návštěvě tohoto netradičního parku, prozradíme jen několik málo zastávek.

První zastávka stojí jen pár kroků od pokladen. Vstoupili jsme do zarostlé brány a mezi námi začali poletovat papoušci všech barev a rozměrů. Napravo od nás seděl fotograf, který nám nabídl s papoušky focení. Protože se však Šimonek zalekl (bylo jich zde opravdu hodně), focení jsme odmítli s domněnkou, že se vrátíme za chvíli. Když jsme se však po necelé hodině vrátili, pan fotograf už byl pryč a o možnost focení jsme tak přišli. Vy svou šanci nepromeškejte, vystavené fotky opravdu stály zato.

Pokračovali jsme návštěvou domu orchidejí, který ukrýval desítky druhů těchto rostlin, domu motýlů, který střežil stovky nádherných a vzácných druhů motýlů a navštívili jsme také akvárium s vodními živočichy, které jsme ještě nikdy a nikde neviděli.

Palmitos park však není zdaleka běžnou zoologickou zahradou. Pokud budete mít na návštěvu dostatek času, těšit se můžete hned na tři netradiční show.

Delfíní show

Tato dechberoucí show ukazuje, jak inteligentní a obratní dokážou delfíni být. Celý program je doprovázen tématickou hudbou, která spolu s neuvěřitelnými akrobatickými kousky těchto chytrých živočichů šíří pořádnou várku emocí. Show probíhá dvakrát denně a trvá kolem čtyřiceti minut. Před zahájením je možnost se s delfíny za poplatek 20 EUR vyfotit a my jsme si to nenechali ujít. Bezprostřední blízkost mezi námi a delfínem nám umožnila prožít další nevšední zážitek na celý život.

Show dravců

Další show se odehrává na samotném vrcholku parku s výhledem na široký kaňon mířící k Atlantiku. Zatímco chovatelé při podkresu dramatické hudby postupně představovali a popisovali chování těchto dravců, jejich vlastnosti či způsob lovu, naše oči upřeně sledovaly každého z nich jako malinkou tečku na obloze i několik kilometrů od nás. Zatímco jeden z ošetřovatelů pouhým mávnutím ruky přivolal metrového supa či ještě většího orla z téměř dvou kilometrové vzdálenosti zpět na svou ruku, nad našimi hlavami si druzí ošetřovatelé posílali dravce z jedné strany hlediště na druhou. Další z momentů, kdy se nám tajil dech.

Show papoušků

Třetí show ukazuje exotické papoušky při provádění nejrůznějších akrobatických triků, jako jízdě na mini-kole a bruslích, házení míčky či vkládání mincí do pokladničky. My jsme ji z časových důvodů nestihli, na základě ukázek však věříme, že vidět tyto obratné papoušky na jevišti musí být další nevšední zážitek.

Výlet do Palmitos parku v nás zanechal stopu. Umožnil nám nejen nahlédnout do říše exotických zvířat a rostlin, ale také nám předvedl, jak důvěrný může existovat vztah mezi člověkem a přírodou. Návštěva parku opravdu stojí zato!