Menorca, Španělsko- za lemury do LLoc de Menorca

Lokalita L'Argentina, Menorca
Vhodné pro kočárky Ano
Naše hodnocení

Tato zoologická zahrada, která se nachází ve vnitrozemí ostrova, nás naprosto uchvátila. Je docela malinká, ale překvapilo nás, jak dobře je celá ZOO konstruovaná, protože na každém kousíčku jsou expozice nebo místní flóra, takže se máte pořád na co dívat.

Velkou atrakcí nejen pro děti je krmení koz, za kterými můžete vstoupit přímo do jejich výběhu. O seno se doslova poperou a rády se nechají pohladit. Kromě exotických rostlin a jejich plodů, jako je například mango čí avokádo, zde můžete najít úchvatnou voliéru papoušků nebo výběh domácích zvířat.

Největší dominantou tohoto parku jsou bez pochyb lemuři. Můžete se za nimi vydat přímo do jejich teritoria, ovšem musíte dávat pozor, ať nemáte v ruce žádné jídlo. Náš Tobiášek měl v ruce piškot a vůbec nás nenapadlo, že by to některý z lemurů mohl vidět nebo cítit. Úplně bez ostychů jeden z nich skočil přímo do kočárku, vzal si piškot a odskočil zpátky, jako by nic. Děti z toho měly samozřejmě zážitek, maminka už tolik ne. Bála jsem se ať nás nekousnou, ale bylo vidět, že jsou na lidi zvyklí. Na první pohled bylo jasné, že se lemuří rodinka i s malými mláďaty mají dobře a krásně se o sebe navzájem starali, tak jako my, lidé.

Pokud se na Menorce ocitnete, rozhodně navštivte tuto nádhernou ZOO, opravdu stojí za to! Více informací o ceně a otevírací době naleznete na https://www.llocdemenorca.com/

Tipy a rady

  • v areálu se nachází několik občerstvení a obchod se suvenýry
  • je zde vodní hřiště pro děti, takže vezměte ručníky a plavky
  • celá Zoo je přístupná s kočárkem

U vchodu do zoo je restaurace s bohatým výběrem jídel a nápojů.

Dospělí
EUR
Děti
EUR
Duben až říjen   13   8.5
Listopad až březen   9.5   8.5

Aktuální ceník najdete na stránkách llocdemenorca.com